WiFi 6 od nás i u Vás doma

Zcela nový bezdrátový standard WiFi 6 a jeho širší frekvenční pásmo doporučujeme do každé moderní domácnosti.

Starší WiFi sítě již znatelně trpí přetížením v omezeném frekvenčním prostoru. Nutno podotknout, že v současně nejrozšířenějším pásmu 2,4 GHz u starších WiFi standardů v jeho velmi omezené šířce pracují jak mikrovlnné trouby tak např. Bluetooth. Přihlédneme li k tomu, že v běžné domácnosti bývají k WiFi bezdrátové síti připojeny průměrně 4 zařízení, k čemuž nesmíme zapomenout přičíst rušení ze sousedních domácností, je tak tedy zákonité, že pociťujete značnou latenci a vysoký počet výpadků spojení.

Jednoduchým řešením této situace je upgrade Vaší domácí sítě na WiFi 6, potažmo WiFi 6E.

Rádi Vás navštívíme, zkonzultujeme s Vámi nejlepší možné řešení. Po společné dohodě vyměníme, nainstalujeme a nastavíme nový WiFi router a celou domácí síť. Samozřejmostí je i případná výměna přívodních kabelů a dalších komponentů.

 

Instalace WiFi 6 a nastavení domácí sítě provádíme v lokalitách Poděbrady, Praha Východ, Benešov, Nymburk, Kolín, Mělník a Mladá Boleslav

Standard Wi-Fi 6 přináší desítky zlepšení oproti starší generaci.
Největším lákadlem je kromě větší přenosové kapacity při stejné šířce pásma také větší ochrana proti nežádoucím interferencím.
I v hodně frekvenčně zatíženém prostředí oboustranně přenosová kapacita klesá jenom velmi pomalu.
Wi-Fi 6 zcela jistě ocení zhruba 1,1 milionu českých domácností, které se pomocí bezdrátové technologie k internetu připojují.

Wi-Fi 6 je samozřejmě zcela kompatibilní se všemi staršími generacemi.

Zatímco předchozí vývoj Wi-Fi standardů byl vždy zaměřen zejména na zvyšování kapacity, U Wi-Fi 6 šlo ve vývoji o to, zlepšit spolehlivost a celkovou propustnost sítě v prostředí s obrovským počtem zařízení. A to až čtyřnásobně oproti předchozí Wi-Fi 5 (802.11ac).

K dalším změnám patří opětovné zahrnutí pásma 2,4 GHz spolu s 5 GHz pod jeden standard (Wi-Fi 5 byla pouze pro pásmo 5 GHz), navýšení modulace až na 1024 QAM (MSC 10, 11) nebo změny v počtu subnosných, resp. počtu vzorků pro FTT (Fourierova transformace, převod signálu z časové oblasti na frekvenční a naopak).

Úspora energie pro přenosná WiFi zařízení

Pro zařízení s omezeným zdrojem energie a požadavkem na občasnou komunikaci byla implementována technologie Target Wake-up Time (TWT), která dále rozšiřuje úsporné mechanismy předchozích generací. Zatímco dříve Přístupový bod vysílal v pravidelném intervalu informaci pro "spící" klienty, jestli pro ně existují nějaká data v bufferu, nově si Přístupový bod s klientem dokáže dohodnout přesný čas, kdy se klient "probudí".

Pro zařízení s minimální komunikací se tím pádem značně prodlouží doba spánku, a tím i výdrž na baterie. Druhou změnou, která je zacílena na drobná Wi-Fi zařízení, je pak režim "20 MHz-only", kdy jsou na minimum sníženy nároky na hardware – je podporován pouze 20MHz kanál, snižují se i ostatní požadavky.

Orientační ceny a postup

Pakliže máte zájem o vylepšení Vaší domácí nebo firemní sítě na WiFi 6, neváhejte vyplnit formulář níže a my Vám zdarma zašleme obratem cenové nabídky nových routerů.

Orientační cena výkonného routeru podporujícího WiFi 6 se pohybuje okolo 1250-3500,- Kč.

Orientační cena instalace a konfigurace domácí sítě v běžném rozsahu nabízíme za 1100,- Kč .


S novým WiFi 6 routerem díky zpětné kompatibilitě s 801.11a/g/n/ac (WiFi5) není potřeba investovat do nových zařízení jak v prostředí domácností, tak v případě poskytovatelů připojení.

Instalace a konfigurace domácích a firemních sítí bez nároku na příplatek za dopravu platí pro Prahu Východ, Benešovsko, Nymbursko, Kolínsko, Mělnicko a Mladoboleslavsko. V ostatních lokalitách 8,50 Kč/km. Přímá linka: 774 074 366

Online nezávazná objednávka WiFi 6

Zarezervujte si termín realizace WiFi 6 domácí sítě ve Vaší domácnosti
přímá linka: 774 074 366